ZRUBY RAJEC nabízí svým náročnějším zákazníkům možnost realizace dřevostavby i z lepeného dřeva, a to buď ze sibiřského cedru nebo ze smrku.

Lepený hranol se vyrábí strojním lepením několika vrstev dřeva, řezaném v části s největší hustotou letokruhů. V závislosti od použití hranolů se na sebe vrství tří až šest lamel dřeva o největší tloušťce hranolu 245 mm. Obvodové stěny z pěti až šesti lamel lepeného dřeva mají výborné tepelněizolační vlastnosti. Je to z důvodu, že lepené dřevo má mnohem lepší koeficient tepelné vodivosti lambda než čerstvé dřevo o stejné tloušťce. Jednotlivé lamely lepeného dřeva jsou předsušené, tím pádem se minimalizuje tzv. sedání stavby, které by nastalo schnutím kulatiny. To nám umožňuje použít i odvážnější architektonická řešení.

drovodom z lepenych hranolov 1
Dřevostavby z lepeného hranolu nabízí širokou variabilitu vzhledu. Vhodně zvolenými architektonickými postupy umíme docílit pestré škály finálních provedení od alpského chaletu až po tradiční slovenskou dřevěnici. Rozhodujícím prvkem designu stavby jsou rohové ukončení, které nabízíme v klasickém provedení rovného přesahu, v provedení na rybinu, nebo úplně bez rohového přesahu dřeva.

drovodom z lepenych hranolov 2

Dřevostavby z lepených hranolů nabízíme z klasického smrkového dřeva ale i ze dřeva sibiřského cedru. Sibiřský cedr (Pinius Sibirica), na západě označovaný také jako borovice sibiřská, je mohutný, neopadavý jehličnatý strom dorůstajícím do výšky 35 až 40 m. Jeho kmen dosahuje úctyhodného průměru 1,5 až 2 m. Roste velmi pomalu a žije přibližně 300 až 550 let. Měkké, lehké, načervenalé dřevo s pěknou kresbou a příjemnou vůní je známé svou odolností, dlouhou životností a množstvím zdraví prospěšných vlastností. Látky obsažené v cedrovém dřevě zajišťují čistotu vnitřního prostředí a minimální výskyt škodlivých bakterií a virů. Sibiřský cedr má využití ve stavebnictví, nábytkářství, ale i v drobné dřevovýrobě právě pro svoje léčivé a čistící schopnosti.

Z důvodu aktuální situace nabízíme v současnosti pouze lepený hranol ze smrkového dřeva.

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>