Napsali o nás

na slovensko prinasame technologiu kanadskych zrubov 2298

23.10.2008 – V množství nabízených konstrukčních stavebních systémů se investor často ztrácí. Pro ty, kteří dávají na první místo přírodní materiály a zdravé bydlení se okruh výběru zmenší na konstrukce na bázi dřeva. Mezi hrázděnými, sloupkovými, panelovými nebo skeletovými stavbami mají své místo také srubové konstrukce.

26.3.2007 – Na tradici zpracování dřeva v Rajecké dolině úspěšně navázala společnost Zruby Rajec. Společnost založil Miloš Bronček v roce 1992 jako dřevozpracující společnost, ta se později zaměřila na výstavbu srubových domů.

6.10. 2006 (TASR) – Firma vznikla v roce 1993 a dnes je známá na Slovensku i v Evropě jako výrobce typických kanadských srubů. „Vyrábíme je od roku 1995 na základě know-how kanadských odborníků z provincie Quebec a jako první ve střední Evropě jsme získali jejich důvěru. Na začátku jsme ročně vyrobili pět srubů, dnes už 50 až 60 a jejich podíl na celkové produkci firmy je téměř 75 %. Zbytek výroby je klasické dřevěné řezivo, palety nebo štěpky,“ říká majitel Zrubů Rajec Miloš Bronček.

30.5.2005 – Dřevozpracující průmysl je jedním z odvětví, které podporuje i stát. Jednatel firmy Zruby Rajec, Miloš Bronček, jako správný manažer využil nabízející se možnosti a požádal Slovenskou záruční a rozvojovou banku o dotaci. V rámci schématu na podporu zpracování a využívání dřevní suroviny v SR tak získal čtyři miliony korun na nákup nových technologií.

30.5.2005 – Opracování dřeva má v rajecké dolině dlouholetou tradici, na kterou navazuje i firma Zruby Rajec, s.r.o. Vznikla v roce 1993 a dnes je známá na Slovensku i Evropě jako výrobce typických kanadských srubů. Firmu založil Miloš Bronček, absolvent Institutu inženýrů civilního letectví v lotyšské Rize. Ještě jako student začal na Slovensko dovážet dřevo z Pobaltí a Běloruska. Rodák z Povážské Bystřice nakonec zakotvil v Rajci.