ZRUBY RAJEC s.r.o je společnost založená v roce 1992 sídlící ve vrchovaté oblasti severního Slovenska ve městě Rajec nedaleko Žiliny.

Vycházíme z postupů, které se používají při výrobě kanadských srubových staveb

zruby rajec vyroba 1Krátce po založení firmy jsme přinesli na Slovensko kanadské know-how masivních srubových staveb z kulatiny, které obohatilo a zdokonalilo budování dřevostaveb, které jsou od nepaměti zakořeněné v architektuře naší krajiny.

Za 30 let působení na trhu jsme se vyšplhali na první místo žebříčku nejproduktivnějších srubařských firem se střední Evropě. Počet našich realizací nedávno přesáhl číslo tisíc, přičemž jsme tyto stavěli v patnácti zemích od jihu Španělska přes Alpy až po Vietnam.

Takovou produktivitu jsme nedosáhli náhodou ale neustálým zdokonalováním technologie. Jako první jsme do odvětví přinesli mnoho postupů, které jsou v současnosti zažitým standardem odvětví. Za všechny můžeme jmenovat například W-drážku umožňující nejen minimalizování tepelných ztrát ale i preciznější sedání stavby.


Postavíme cca 100 domů ročně, realizace exportujeme i do zahraničí

Kapacita výroby nám umožňuje postavit cca 100 domů ročně. Naše stavby se realizují nejvíce na Slovensku, České republice a v Rakousku, stavby ale exportujeme i do jiných zahraničních států (například do Německa, Francie, Chorvatska, Itálie, …) Z celkového množství staveb se realizuje přibližně 60 % na Slovensku, 20 % v České republice a 20 % v ostatních zemích.

zruby rajec vyroba 2

Prohlédněte si galerii našich nejnovějších realizací i starší reference.

Kromě celoročně obývaných domů z kulatinového masivu se věnujeme také výrobě sušeného stavebního řeziva a obkladového materiálu. Tímto způsobem zabezpečujeme maximální zhodnocení dřevní hmoty ve výrobě s uzavřeným cyklem.


Architektonické studio jako součást naší firmy

Neděláme ovšem pokroky pouze v technologii ale i v architektuře srubů. Díky našemu vlastnímu projekčnímu studiu jsme schopni pružně konzultovat s naší výrobou každý detail projektu. Přehled našich architektů o tom, co je při dřevostavbě možné a co ne, nám umožnilo posunout hranice designu srubů na Slovensku. Naše stavby představují unikátní architektonické díla, které v plné míře zrcadlí představy a požadavky našich zákazníků.

zruby rajec vyroba 3