Sruby z masivní kulatiny jsou specialitou firmy Zruby Rajec. Know-how pro výrobu těchto srubů jsme přinesli na Slovensko jako úplně první přímo z Kanady před třiceti lety.

Technologii jsme přizpůsobili našim podmínkám a nepřetržitě vyhledáváme způsoby, jak ji posouvat dopředu z hlediska konstrukce stavby, stavebních norem, ale i designu. Sofistikované W-drážky, nové izolace, moderní rektifikace apod. jsou všechno prvky, které jsou u nás dávno zavedeným standardem.

zrub gulatina vyroba 1

zrub gulatina vyroba 2

Většinu z našich více jak tisíce realizací dřevostaveb tvoří právě masivní sruby z kulatiny. Celosvětové působení a velký objem výroby napovídá, že naše firma je v tomto odvětví průkopníkem nejen na Slovensku, ale v celé střední Evropě.

Základním předpokladem kvalitní stavby je kvalitní materiál. Dřevo, které používáme, je z vysokohorských poloh Malé a Velké Fatry, těžené z nadmořských výšek min. 600 m n.m. ze zralých dospělých a nekalamitních porostů. Je to velmi hustě rostlé dřevo, kde na 1cm připadá 5-7 letokruhů. Takové parametry má například rezonanční dřevo, ze kterého se vyrábějí hudební nástroje. Takové dřevo má o mnoho nižší koeficient lambda – koeficient tepelné propustnosti. Stavba z tohoto dřeva má výrazně lepší charakteristiky tepelněizolačních vlastností. Následně se v místě odvozu vybere vhodná kulatina, jejíž průměr se zjišťuje lesnickou průměrkou.

zrub gulatina vyroba 3

zrub gulatina vyroba 4

Takto vybraná kulatina se přiveze na manipulační skládku firmy, kde dojde k další vizuální kontrole a kusy odpovídající nejpřísnějším kvalitativním kritériím se vyberou na výstavbu srubového domu. Zpravidla to je 50 % dřevní hmoty, která prošla prvním výběrem z místa odvozu z lesnické lokality.

Kulatina vybraná na výstavbu je okamžitě ošetřená impregnačním postřikem proti škůdcům a navíc je celá manipulační skládka firmy zajištěna feromonovými lapači. Na výstavbu srubových domů se používá kulatina se středovým průměrem 270-500 mm v závislosti na účelu, který má konkrétní stavba plnit a na základě klimatických podmínek v lokalitě výstavby.

View the embedded image gallery online at:
https://www.srubyrajec.cz/sruby-z-kulatiny#sigProId0fa170e6a7

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>